• Garderoby

Garderoba to bardzo ważny mebel w każdym domu. Jest ona wizytówką, ponieważ to pierwszy mebel jaki widzą odwiedzający nas goście. Dobrze dobrana garderoba, pomogła zupełnie odmienić, niejeden stary przedpokój.

Komódka z lustrem

Garderoba jest często potocznie nazywana komódką z lustrem. W jej skład wchodzą dwa elementy. Pierwszy z nich to wieszak z lustrem, który można kupić również osobno. Drugą część, stanowi komoda na buty z siedziskiem, lub bez - także możliwa do nabycia, jako osobny element. Najczęściej jednak, te dwa meble, są kupowane w zestawie, tworzącym idealne połączenie. Kupując komplet mebli do przedpokoju, nie będziemy mieć problemu z doborem identycznego odcieniu w późniejszym czasie. Możliwość zakupu części garderoby, została stworzona dla osób, które wcześniej z jakiegoś powodu zakupiły tylko wieszak lub szafkę. Rekomendujemy zamówienie gotowych zestawów do przedpokoju.

Minimalna szerokość garderoby

Za najwęższe, a zarazem nie tracące na praktyczności zostały uznane garderoby o szerokości 50cm. Taki rozmiar nie zabiera zbyt wiele miejsca w wąskim przedpokoju, ale pozwala korzystać z mebla w komfortowy i wygodny sposób. W mniejszych szafkach trudno byłoby utrzymać porządek, a zbyt wąski wieszak zmieściłby niewiele kurtek.

Garderoby do przedpokoju - umiejscowienie

Bez wątpienia miejscem, w którym najczęściej stawiamy garderoby jest przedpokój lub ganek. Warto zamocować wieszak na kurtki, w łatwo dostępnym miejscu, ponieważ będziemy z niego korzystać prawie przy każdym wyjściu i powrocie do domu. Należy także zwrócić uwagę, aby nie został niepotrzebnie zasłonięty przez pozostałe meble np. szafę. Duża szafka na buty, powinna stanąć centralnie pod wieszakiem i tworzyć jednolitą bryłę.